Kontaktpersoner

 

VD
Marie Öberg Lindevall
E-post: marie.oberglindevall@cityakuten.se

 

Personal, HR 
Ann-Sofie Hacksell, personalansvarig
E-post: ann-sofie.hacksell@cityakuten.se

 

Ekonomi 
Catarina Lundqvist, ekonomichef
E-post: catarina.lundqvist@cityakuten.se

 

Kvalitet & Miljö 
Lena Sahlqvist
mail: lena.sahlqvist@cityakuten.se

Verksamheter 

 

Astma & Allergi
Christina Larsson, enhetschef
E-post: christina.larsson@cityakuten.se

 
 

Invärtesmedicin, reumatologi, lab
Stina-Helene Peter, enhetschef
E-post: stina-helene.peter@cityakuten.se

 
 

NärAkut Löwenströmska
Carlos Hagel, verksamhetschef
E-post: carlos.hagel@cityakuten.se

 
 

Ortopedi Center
Björn Barenius, verksamhetschef
E-post: bjorn.barenius@cityakuten.se
Catarina Davour, enhetschef
E-post: catarina.davour@cityakuten.se

 
 

Rehab & Sport
Cecilia Palmqvist, enhetschef
E-post: cecilia.palmqvist@cityakuten.se

 
 

Rekonstruktiv Plastikkirurgi
Sandra Schönbeck, verksamhetschef
E-post: sandra.schonbeck@cityakuten.se
Catarina Davour, enhetschef
E-post: catarina.davour@cityakuten.se

 
 

RiksAkuten, callcenter
Madeleine Sahlström, enhetschef
E-post: madeleine.sahlstrom@cityakuten.se

 
 

Tand
Ulrika Molund, verksamhetschef
E-post: ulrika.molund@cityakuten.se

 
 

Vaccination & Resemedicin
Stina Peter-Helene Peter, enhetschef
E-post: stina-helene.peter@cityakuten.se

 
 

Öron-Näsa-Hals Center
Karin Lundkvist, verksamhetschef
E-post: karin.lundkvist@cityakuten.se
Ulla Hedman, enhetschef
E-post: ulla.hedman@cityakuten.se